Strona główna » O NAS

PP Car Detailing – nasza praca to nasza pasja. Przyjedź i przekonaj się!

Oferujemy pełen zakres usług w dziedzinie autodetailingu oraz ręcznego mycia samochodów.

Zadbamy o Twój samochód tak, by wyglądał jak po opuszczeniu salonu, a jeśli jest nowy to profesjonalnie go zabezpieczymy, by długo nie stracił swojego pierwotnego blasku.

Nasza oferta obejmuje kompleksowe odświeżanie,renowację i zabezpieczenie powłok zewnętrznych; lakieru, szyb, felg oraz wewnętrznych; tapicerki skórzanej i tekstylnej.  Pracujemy na renomowanych kosmetykach marki Ultracoat.

Szczegóły znajdziesz w zakładce OFERTA oraz CENNIK – zapraszamy!


Jesteśmy częścią  Grupy PP


www.ppbudownictwo.pl
www.pprent.pl
www.ppcarrental.pl

Czym właściwie jest detailing i dlaczego warto się o niego pokusić?

Detailing to określenie na profesjonalne usługi z zakresu pielęgnacji, czyszczenia i ochrony samochodu, jego wnętrza i części zewnętrznej.

Samochodu który ma już swoje lata, jak i zupełnie nowego, aby zabezpieczyć go i jak najdłużej utrzymać jego pierwotny stan. Chciałbyś aby Twoje auto jak najdłużej wyglądało jak „z salonu” lub chcesz przywrócić mu dawny blask?

To czego potrzebujesz, to wizyta w salonie detailingu samochodowego PP Car Detaling!

Na czym polega detailing i czym się różni od zwykłej myjni samochodowej?

Auto detailing od ręcznej myjni samochodowej różni się tym, że w trakcie procesów pielęgnacyjnych na zewnątrz pojazdu zostają wykonane także zabiegi renowacyjne i konserwacyjne, np. usunięcie mikrorys, defektów takich jak uszkodzenia lakieru, niewielkie przebarwienia. Polerowane i zabezpieczane są porysowane reflektory oraz felgi. We wnętrzu auta dokładnie wyczyszczona zostaje tapicerka tekstylna lub skórzana, części plastikowe i wszystkie pozostałe elementy, odkurzony zostaje cały pojazd i  naniesione zostają warstwy kosmetyków ochronnych dedykowanych dla danej powierzchni.

Nie chodzi więc tylko o podniesienie wartości estetycznej pojazdu, ale też o przedłużenie jego żywotności i podniesienie walorów użytkowych, poprzez zastosowanie specjalistycznych preparatów pielęgnacyjnych po zabiegu dokładnego wyczyszczenia auta.

Jakie konkretnie zabiegi wchodzą w skład detailingu?

W skład zabiegów detailingowych wchodzą: oczyszczenie karoserii i wnętrza, wypolerowanie lakieru, szyb, felg, reflektorów na których mogą się znajdować rysy oraz przebarwienia powstałe w wyniku działania substancji chemicznych, warunków atmosferycznych czy uszkodzeń mechanicznych. Polerowanie i mycie jest tylko wstępem do profesjonalnego zabezpieczenia, które w PP Car Detailing wykonujemy używając kosmetyków samochodowych Ultracoat.

Przygotowane powierzchnie zabezpiecza się więc warstwami preparatów ochronnych, np. powłokami ceramicznymi Ultracoat Ceramic Set w przypadku lakieru samochodowego, który dzięki temu zyskuje wspaniały, olśniewający wygląd i jest mniej podatny na zarysowania i uszkodzenia, działanie silnej chemii, promieniowanie UV czy szkodliwe substancje takie jak odchody ptaków, owady.

Nie sposób pominąć walorów praktycznych nałożenia takiej powłoki, takich jak rzadsza konieczność mycia auta, którego powierzchnia staje się odporna na przyleganie brudu.

Szyby w naszym salonie PP Car Detailing zabezpieczamy powłokami hydrofobowymi, które tworzą efekt tzw „niewidzialnej wycieraczki”. Czym to skutkuje? Np. podczas opadów deszczu brud nie przykleja się do szyb, lecz spływa razem z wodą. Owady, pyłki z kwitnących drzew i roślin nie przywierają na stałe do szyb i dają się łatwo z nich usunąć. To wszystko poprawia bezpieczeństwo jazdy oraz zmniejsza koszty eksploatacji auta, związane z częstym i długim myciem, oraz nadmiernym używaniem wycieraczek.

System Metal Guard to z kolei zabezpieczenie felg przed destrukcyjnymi efektami codziennej eksploatacji; zniszczeniami poprzez odłamki asfaltu, metalu czy działanie soli drogowej. Po nałożeniu tej specjalistycznej powłoki ceramicznej dedykowanej felgom nie trzeba się już martwić chemią, uszkodzeniami mechanicznymi, a czyszczenie staje się łatwe jak nigdy dotąd, bowiem wystarczy odtąd używać już tylko wody pod ciśnieniem, bez dodatkowych preparatów.

Wnętrze samochodu jest tak samo ważne w auto detailingu jak jego część zewnętrzna. Po uprzednim dokładnym wyczyszczeniu samochodu w środku, wykonujemy zabiegi ochronne preparatami Ultracoat Fabric&Leather polegające na nałożeniu powłoki impregnacyjnej na tapicerkę tekstylną lub ze skóry. Chroni ją to przed trwałymi zabrudzeniami z cieczy takich jak kawa, soki i inne, oraz podniesie jej odporność na odbarwienia UV.

Jak widzisz, różnica pomiędzy zwyczajnym myciem auta a detailingiem jest kolosalna. Można śmiało powiedzieć, że detailing to inwestycja w samochód, bo nie tylko pielęgnuje, lecz i chroni.

A efekty są zachwycające i długo cieszą każdego właściciela pojazdu. Mamy nadzieję, że przekonaliśmy Cię do skorzystania z odrobiny luksusu dla Twojej maszyny. 

Zapraszamy do salonu PP Car Detailing !

 


PP Car Detailing | Wszelkie prawa zastrzeżone

AUTODETAILING I MYJNIA RĘCZNA | ul. Klenowska7 61-302 Poznań

kontakt: detailing@grupapp.com.pl

604 709 498

604 709 445